Із 19 травня в Україні вперше стартує Національний тиждень безбар’єрності.
Його головна мета — сприяти розвитку культури безбар’єрності: підвищувати обізнаність, мотивувати до змін і надихати прикладами рівних можливостей для всіх.
Безбар’єрність — це коли кожен і кожна, незалежно від віку, стану здоров’я, статі чи інших особливостей, мають змогу:
- вільно рухатися,
- отримувати освіту,
- працювати,
- подорожувати,
- користуватися цифровими сервісами,
- брати участь у житті громади та держави.
Це про доступність, повагу та врахування потреб усіх без винятку.
Корисні матеріали, які допоможуть вам у створенні безбар’єрних заходів та комунікацій:
Довідник безбар’єрності (https://bf.in.ua/)
Гайд безбар’єрних подій (http://surl.li/smnqm)
Брендбук із безбар’єрності (https://barrierfree.crevv.com/)
Рекомендації щодо доступної інформації (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1046-2023-%D1%80#Text)
Типові рішення для дизайну і кольорів (https://mcsc.gov.ua/.../2025/02/rekomendacziyi-brendbuk.pdf)
Тиждень безбар’єрності проходить у межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року, розробленої за ініціативи Першої леді Олена Зеленська.





