The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Інформація Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради про надання соціальних послуг громадянам

Інформація Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради про надання соціальних послуг громадянам

 

Інформація

Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради

про надання соціальних послуг громадянам

 Чугуївської міської територіальної громади

станом на 01.01.2021

 

На території Чугуївської міської територіальної громади   станом на 01.01.2021 мешкає 39,0 тис. громадян, з яких: 9,81 тис. осіб –особи похилого віку, 2693 особи з інвалідністю ( в т. ч.  157 осіб – діти з інвалідністю), 1656 осіб, яким виповнилось 80 років і більше.

11724 осіб перебуває на обліку в ЄДАРП, серед яких: 1968 осіб - ветерани війни, в тому числі учасників бойових дій АТО/ООС - 999 осіб; 30 осіб з числа учасників бойових дій АТО/ООС мають інвалідність внаслідок війни  (2 групу – 14 осіб, 3 групу – 16 осіб), 23 особи з числа членів сім’ї загиблого учасника АТО/ООС; 1610 осіб – діти війни; 2737 осіб - ветерани праці; 359 осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (1 кат.- 110 осіб, 2 кат.-92 особи, 3А кат.- 28 осіб, 3Б- 51 особа, діти постраждалі – 34 особи, 44 вдови ліквідаторів); 232 багатодітні родини, в яких виховується 811 дітей.

В Єдиній інформаційній бази даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції до м. Чугуєва, станом на 01.01.2021 перебуває 1905 осіб: працездатних – 437 осіб, дітей – 189 особа, інвалідів – 78 осіб, пенсіонерів – 1168 осіб. Додатково близько 500 осіб з числа ВПО проживає  в  населених пунктах приєднаних до міста (згідно з інформацією відповідних сільських/селищних рад).

Щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг отримують 224 родини, які налічують 406 осіб. Інші види державної соціальної допомоги та субсидії отримують 44 сім’ї.

З 1 січня 2021 року з питань соціального захисту населення Чугуївської міської територіальної громади запроваджуються: Комплексна програма соціального захисту населення на території Чугуївської міської ради на 2021-2023 роки; Програма соціальної підтримки осіб, батьки яких загинули в зоні проведення АТО/ООС та виплати їм грошової компенсації за навчання на контрактній основі на 2021-2025 роки, що мешкають на території Чугуївської міської ради; Програма соціальної підтримки осіб з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та виплати їм міської стипендії на 2021-2025 роки, що мешкають на території Чугуївської міської ради;  Комплексна програма розвитку сфери освіти на території Чугуївської міської ради на 2021-2022 роки; Програма організації оздоровлення та відпочинку дітей, які мешкають на території Чугуївської міської ради, на 2021-2023 роки; Програма розвитку медичної допомоги на території Чугуївської міської ради на 2021-2023 роки; Програма розвитку молодіжної політики на території Чугуївської міської ради на 2021-2023.

Створені консультаційно-дорадчі органи у соціальній сфері: Комісія з питань захисту прав дитини при Виконавчому комітеті Чугуївської міської ради; Координаційна рада з питань соціальної політики Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету; Комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до обьєктів соціальної та інженерно-транспортної інфрактруктури; Рада опіки та піклування над недієздатними та обмежено-дієздатними; Дорадчий орган з питань координації дій між суб’єктами соціальної роботи із сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах

Управління соціального захисту населення, як виконавчим органом Чугуївської міської ради, основним завданням якого є забезпечення реалізації державної  політики у сфері соціального захисту населення, координує діяльність, забезпечує облік осіб, які звертаються в управління з питань направлення в установи та заклади, що надають соціальні послуги, сприяє в оформленні документів цим особам; забезпечує доступність громадян до соціальних послуг, контролює їх якість та своєчасність надання відповідно до законодавства, організовує роботу з визначення потреби населення міста у соціальних послугах, здійснює аналіз ефективності проведення у громаді соціальної роботи, спрямованої на попередження потрапляння громадян у складні життєві обставини, а також виконує інші функції відповідно до законодавства.

Основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків, особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, визначені в Законі України «Про соціальні послуги».

Стаття 6 Закону України «Про соціальні послуги»  визначає базові соціальні послуги - соціальні послуги, надання яких отримувачам соціальних послуг відповідно до цього Закону забезпечується виконавчими органами рад об’єднаних територіальних громад, в т.ч. міських рад міст обласного значення. Базовими є такі соціальні послуги: догляд вдома, денний догляд; підтримане проживання; соціальна адаптація; соціальна інтеграція та реінтеграція; надання притулку; екстрене (кризове) втручання; консультування; соціальний супровід; представництво інтересів; посередництво (медіація); соціальна профілактика; натуральна допомога; фізичний супровід осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються на кріслах колісних, порушення зору; переклад жестовою мовою; догляд та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних; супровід під час інклюзивного навчання; інформування.

Станом на 01.01.2021 соціальні послуги населенню на території Чугуївської міської територіальної громади, які визначені Законом України «Про соціальні послуги» як базові, мешканцям міста надаються комунальними підприємствами: Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чугуївської міської ради, Чугуївським міським центром соціально-психологічної реабілітації дітей, Чугуївським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, КУ «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «ШАНС». Загальний обсяг фінансування комунальних установ сфери соціального захисту у 2020 році з місцевого бюджету склав 16.9 млн грн (в 2016 році - 6,42 млн. гри, в 2017 році - 12,76 млн грн, у 2018 році - 14,01млн грн, в 2019 році склав 15,03 млн грн).

На території Чугуївської міської територіальної громади  здійснюють свою діяльність також надавачі соціальних послуг недержавного сектору:  Приватний пансіонат для людей похилого віку «Довіра», заснований ФОП  Дем’яненко Анастасією, та Центр реабілітації наркозалежних осіб, заснований ФОП   Сойкіним Ігорем. Засновники проінформовані про чинне законодавство щодо надання соціальних послуг, в тому числі про необхідність  включення до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг Міністерства соціальної політики України. ФОП Дем’яненко Анастасія Олександрівна має намір бути включеною до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг

Перелік соціальних послуг, що надаються відповідно до Закону України «Про соціальні послуги», визначається класифікатором соціальних послуг, який затверджений наказом Міністерства соціальної політики від 23.06.2020 №429.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чугуївської міської ради (далі – територіальний центр), займає вагоме місце серед установ сфери соціального захисту населення міста, надає соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), внутрішньо переміщеним особам, учасникам АТО/ООС, бездомним особам. Територіальний центр має структуру: відділення соціальної допомоги вдома, відділення денного перебування, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги (в склад якого входить пункт прокату та соціальне таксі),  пункт  обліку бездомних осіб.

Територіальний центр налаштував свою роботу в 2020 році в умовах дотримання карантинних заходів. Протягом року 1501 отримувачу надано 54508 соціальних послуг та 346759 заходів, які складають зміст цих послуг.

          Базове відділення територіального центру - відділення соціальної допомоги вдома, яке здійснює соціальне обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання. Відділення надає соціальні послуги догляду вдома та паліативного догляду  (послуга надається з жовтня 2014 року) людям похилого віку, особам з інвалідністю. Також у відділенні є спеціалізований сектор, що надає особам з психічними розладами соціальні послуги догляду вдома та паліативного догляду. Послуги громадянам з психічними розладами надаються з 2008 року.

          За рік відділення соціальної допомоги вдома надало 38251 послугу (325241 захід) 488 отримувачам соціальних послуг. Соціальні послуги надавалися якісно, в повному обсязі згідно встановлених графіків. Постійно проводилася робота по підтвердженню пільг отримувачів, оформленню субсидій, забезпеченню твердим паливом та дровами за кошти замовника, допомога підопічним в оформленні договорів з сімейними лікарями, оформлення рецептів на ліки по урядовій програмі «Доступні ліки». Послуги надавалися в залежності від групи рухової активності отримувача: з 3 групою – двічі на тиждень, з 4 групою – тричі на тиждень, з 5 групою – п’ять разів на тиждень, паліативний догляд вдома – 5 разів на тиждень двічі на день. Завдяки зусиллям працівників відділення підопічні набувають навички самообслуговування, розвитку розумових здібностей, логічного мислення, мовлення, пам’яті, здатності долати труднощі та оптимістично сприймати життя.

В минулому році (2019) на конкурсі міні проектів «Разом в майбутнє» переміг проект «Соціальний екотранспорт», завдяки якому було придбано п’ять електроскутерів для соціальних робітників та один вантажний скутер, що покращило умови праці соціальних робітників. Тепер соціальні робітники, які обслуговують підопічних у віддалених районах міста, надають соціальні послуги набагато швидше, мають можливість приділити більше уваги людям похилого віку та людям з інвалідністю. Соціальні робітники використовують екотранспорт в теплий період року.

          Систематично проводилися обстеження матеріально-побутових умов проживання одиноких людей похилого віку, людей з інвалідністю – 741 особа, за даними обстежень виявлялись їх потреби в конкретних видах допомоги, вживались заходи по їх реалізації.

          Обслуговування громадян похилого віку, людей з інвалідністю, які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу, здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги. Соціальні робітники надали  5346 платних послуг на суму 54751 грн. 140 отримувачам соціальних послуг згідно індивідуального плану кожного отримувача. Згідно акту виконаних робіт кошти за надану послугу соціальний робітник здає в банк.

          Послуга паліативного догляду надає змогу поліпшити обслуговування невиліковно хворих осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, на підставі медичного висновку про потребу в наданні цієї послуги. На кінець року послугу паліативного догляду вдома отримали 23 особи, з яких 9 осіб мають психічні розлади. Соціальні робітники надали паліативним хворим 3294 послуги, з них 1202 послуги отримувачам з психічними розладами та 72741 захід, з яких 23562 заходи отримувачам з психічними розладами. За потреби здійснюються виходи мультидисциплінарної команди до паліативних хворих у складі: соціального працівника, психолога, перукаря, юриста та інших спеціалістів. В наявності є роздатковий матеріал, за допомогою якого проводиться навчання членів сім’ї паліативного хворого по догляду за тяжкохворим .

          Відділенням соціальної допомоги вдома надано соціальні послуги 113 ветеранам війни, 114 людям з інвалідністю, 465 особам похилого віку. Всім підопічним, які обслуговуються на безоплатній основі, безкоштовно надавалася разова допомога харчовими наборами.

          Відділення соціальної допомоги вдома допомогло 488 людям похилого віку та людям з інвалідністю (114 осіб) пристосуватися до життя в умовах карантину. Соціальними робітниками територіального центру з’ясовано потребу отримувачів соціальних послуг у продуктах харчування, у життєво - необхідних ліках, засобах особистої гігієни тощо; забезпечено температурний скринінг і посилений моніторинг стану їх здоров’я: візуальна оцінка (згідно з графіком відвідувань), щоденний температурний скринінг (згідно з графіком відвідувань або у телефонному режимі); забезпечено проведення згідно з графіком відвідувань обов’язкове вологе прибирання, провітрювання житлових приміщень.

          Соціальні послуги отримувачам надаються у відділенні згідно відповідних Державних стандартів, у яких визначаються зміст, обсяги, умови та порядок надання цих соціальних послуг.

          У відділенні соціальної допомоги вдома протягом року виконувався план заходів по проведенню внутрішньої оцінки надання соціальних послуг. Проводилося анкетування, перевірка якості надання соціальних послуг з відповідною оцінкою – 563 акти, спостереження за процесом надання соціальної послуги догляду вдома та паліативного догляду згідно затвердженого графіку щодо моніторингу та оцінки якості надання соціальних послуг. За 2020 рік шляхом анкетного опитування було охоплено 405 осіб, що складає 83 %. Результати моніторингу показали наявність системи надання соціальних послуг, їх обсяги, умови та порядок надання соціальних послуг, які відповідають потребам підопічних. Індивідуальні потреби в соціальних послугах при зарахуванні підопічних на надомне обслуговування визначаються на основі клієнтоорієнтованого підходу. Скарг на обслуговування в ході моніторингу не надходило. При перших ознаках професійного вигорання соціальні робітники можуть звернутися за консультацією до психолога територіального центру. Управлінням соціального захисту населення з 01.06.2020 по 30.06.2020 проведено зовнішній моніторинг та оцінку якості надання соціальних послуг догляд вдома, паліативний догляд вдома, представництво інтересів. Всі соціальні послуги отримали оцінку «добре», враховані всі рекомендації щодо надання соціальних послуг та проводилася робота по втіленню рекомендацій до надання соціальних послуг.

З загальної кількості працівників відділення (46 осіб) – мають повну вищу освіту 9 осіб, з них за фахом «Соціальна робота» 4 особи, неповну вищу освіту мають 24  особи, з них закінчили технікум ім. Ф.Г. Ананченка 11 осіб.

          В період карантину-квітень,травень- продуктовими наборами забезпечено – 386 осіб (на суму 101637,83 грн.) згідно Комплексної програми соціального захисту населення м.Чугуєва на 2017-2020 роки та 720 осіб продовольчими наборами в рамках благодійного проекту від корпорації «АТБ». Згідно рішення виконавчого комітету Чугуївської міської ради №91 від 10.04.2020 «Про передачу невикористаних продуктів харчування Територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чугуївської міської ради від Управління освіти Чугуївської міської ради», працівники територіального центру надали допомогу продуктами харчування 60 мешканцям міста, які знаходяться у складних життєвих обставинах у зв’язку з карантином за їхнім зверненням про допомогу до територіального центра.

Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надавалася послуга натуральної допомоги та транспортні послуги. За рік надано всього 4369 послуг та 4572 заходи 872 отримувачам (з них на платній основі 125 особам надано 309 послуг на суму 9,6 тис. грн.).

           У 2020 році відділенням обслуговано 262 отримувача, які перебувають на обліку тільки у цьому відділенні, вони отримали 818 послуг. У відділенні можна отримати такі заходи: перукарські, банні, швацькі, заходи з доставки води, заходи з допомоги в рубці та піднесенні дров, вугілля, заходи з допомоги в ремонті житлових приміщень, заходи з допомоги на присадибних ділянках, заходи з гуманітарної допомоги, заходи з дрібного ремонту побутової техніки та інше. У відділенні працюють душові кабінки з гарячою водою, існує графік відвідувань для чоловіків та жінок. Поруч з душовими кабінками працює перукар, який надає послуги на платній та безоплатній основі, за мультидисциплінарним підходом. Відділення надає засоби реабілітації безкоштовно на необхідний термін громадянам з порушенням опорно-рухового апарату, людям з інвалідністю та громадянам без групи інвалідності. Послугою пункту прокату користуються 116 осіб, а 62 особи в цьому році оформили документи на отримання засобів технічної реабілітації. Відділення надає транспортні послуги особам з порушенням опорно-рухового апарату (до банку, поліклініки та інше)– 309 особам надано 960 послуг, у тому числі 223 особам надано 827 послуг соціального таксі. Також територіальний центр співпрацює з КУ «ЦКРДІ«ШАНС». Кожного робочого дня газель «Соціальне таксі» підвозила дітей з інвалідністю з дому до «ШАНСу» і після занять відвозила назад. За рік перевезено 36 дітей з інвалідністю.

В квітні почали надавати один із заходів соціальної послуги натуральна допомога – прання та сушіння білизни. Цей захід надається на безоплатній та платній основі. За звітний період цією послугою скористались 10 осіб з різних відділень територіального центру, які отримали 39 заходів.

Всі послуги оформлюються через заявки особисто від отримувача чи від соціального робітника та фіксуються, всі заявки виконуються вчасно та якісно, про що свідчать записи у відповідних журналах. Відділення надає всі послуги на платній та безоплатній основі згідно затверджених тарифів.

          Відділення надало 610 особам 3522 послуг мультидисциплінарною командою.

          Відділенням денного перебування надано 10112 послуг та 14118 заходів 528 отримувачам. Відділення надає послуги соціальної адаптації та соціальної реабілітації, які складаються з заходів по організації дозвілля, спортивно-оздоровчої, технічної та художньої діяльності.

Робота денного відділення (оздоровчі послуги, Університет ІІІ віку, організація дозвілля, зустрічей, майстер-класів та ін.) на час карантину була призупинена. Одночасно для підтримки літніх людей у такий непростий період активізували надання консультацій телефоном та он-лайн, надано 2223 консультації.

Завдання спеціалістів відділення денного перебування – запобігання виникненню та розвитку можливих захворювань, підтримка фізичного та психологічного здоров'я людей похилого віку та людей з інвалідністю. Шість працівників відділення з дванадцяти мають повну вищу освіту. Робота відділення налаштована на організацію дозвілля, клубів активного довголіття, художньої діяльності, організацію роботи клубів за інтересами, працетерапію. Спеціалістами розроблені та впроваджені інноваційні послуги та інноваційний підхід до надання деяких послуг.

Спеціалістами відділення надаються чотири комплекси оздоровчих заходів. Основою першого комплексу заходів є оздоровлення за допомогою кисневого коктейлю - з початку року цей комплекс отримали 166 осіб. Також до цього комплексу входять заняття ранковою гімнастикою, які необхідні людині в різні періоди життя. У людини, організм якої вже сформувався, повільно відбуваються процеси окостеніння і склероз суглобів. Виникає необхідність у своєрідних фізичних вправах з урахуванням вікових особливостей. Для людей похилого віку фізкультура стає засобом боротьби із змінами, що несе з собою старість. При правильній методиці і організації роботи з людьми старшого віку, фізичні вправи позитивно впливають на організм: покращують стан здоров’я і підвищують рівень працездатності. Фізичну культуру також можна використовувати як засіб попередження і профілактики деякої групи захворювань, основними з яких є захворювання суглобів і захворювання серцево-судинної системи. З січня місяця введена нова гімнастика для підопічних – синхрогімнастика. Вона має виражений лікувально-оздоровчий ефект - позбавляє від невротичних порушень, фобій, залежностей і психоматичних захворювань. Щодо проведення заходів емоційного та психологічного розвантаження, то у відділенні надається комплекс заходів психологічного розвантаження, до якого входить бесіда з психологом та сеанс релаксації і який триває близько години. Цей комплекс отримали 58 осіб. Третій комплекс триває дві години. Основа комплексу – відвідування спелеокімнати. Його заходи отримали 126 осіб. Четвертий комплекс складається з психологічної адаптації, перегляду відеоматеріалів та дозвіллєвих заходів. Заходи четвертого комплексу отримали 88 осіб. Після отримання оздоровчих заходів, клієнт за бажанням може зайнятися одним з дозвіллєвих заходів, як то – живопис, гончарство, художній розпис готових керамічних виробів, рукоділля, заняття в Університеті ІІІ віку, гурток танців (у зв’язку з карантинними обмеженнями масові заходи припинили надаватися з 18.03.2020 і до кінця року). За попереднім записом в індивідуальному порядку з 04.08.2020 почали надаватися фізіотерапевтичні процедури, послуги з лікувального масажу та заняття з фізичної реабілітації з дотриманням вимог карантину.

          У 2020 році територіальний центр отримав ліцензію на фізіотерапевтичні процедури, що надає можливість людям похилого віку з віковими ускладненнями отримати процедури з метою усунення, припинення або зменшення болю, відновлення функцій організму, фізичної самостійності та активності, оптимального фізичного стану. Ці послуги отримали 117 осіб.

У відділенні денного перебування з 2009 року працює Університет третього віку - освітня послуга для людей пенсійного віку, людей з інвалідністю, що об’єднує осіб у групи відповідно до інтересів та дає можливість поділитися власним досвідом, знаннями та вміннями. Навчання у поважному віці носить не стільки освітній, скільки соціальний характер. Першим завданням Університету є інтелектуальний розвиток студентів, другим — тренування пам’яті та уваги і третім, найголовнішим, — спілкування. В Університеті ІІІ віку з вересня 2019 року працювали п’ять факультетів: факультет «Скарбниця культури та творчості України та Європи» - 40 осіб, факультет «Основи комп’ютерної  грамотності» - 24 особи, факультет «Користувач ПК» - 12 осіб, але були індивідуальні та мало групові заняття, з початку року - 63 особи,  факультет «Декоративно-прикладне мистецтво» - 26 осіб, факультет «Здорово бути здоровим» - 23 особи. Всього на п`яти факультетах Університету ІІІ віку навчалося 126 студентів, які отримали з початку року 1163 заходи навчального характеру. За 11 років студенти срібного віку навчалися на 14 факультетах.

          У літній період оздоровчі заходи проводилися на березі річки Сіверський Донець. За літній період шість груп підопічних по 11 осіб в супроводі медсестри та фахівця відділення (в газелі 13 посадочних місць) протягом десяти робочих днів отримували комплекс оздоровчих та дозвіллєвих заходів. Фахівці змінювалися за групами захоплень відпочиваючих отримувачів: живопис, гончарство, рукоділля та інше. Гімнастика на свіжому повітрі, сонячні та водні процедури, заняття улюбленим захопленням, спілкування з однодумцями – все це дуже важливо для повноцінного життя людини похилого віку, для людини з інвалідністю. Впродовж всього літа 72 підопічних відділення денного перебування відпочивали і отримували заряд бадьорості та енергії. У зв’язку з карантином цього року літнє оздоровлення не проводилось.

Після закінчення строку реалізації соціального проекту «Вільний простір» на базі територіального центру (термін дії проекту січень 2017 – грудень 2018) для внутрішньо переміщених осіб та місцевої громади, у територіальному центрі збережена можливість вільно користуватися комп’ютерною технікою та мережею Інтернет. Спеціалісти відділення денного перебування надавали послуги безоплатного навчання комп’ютерної грамотності своїх підопічних та мешканців громади.

           Відділення денного перебування надає послугу соціальної реабілітації, однією із складових заходів якої є фізична реабілітація. Зал з різноманітними тренажерами розташований у будівлі територіального центру. Заняття проводяться як групові, так і індивідуальні. Фахівець з фізичної реабілітації розробить індивідуальний комплекс вправ і рекомендацій, спрямованих на поліпшення діяльності опорно-м’язової системи та організму в цілому, координації, збільшення сили м’язів і вдосконалення вправності рухів, відновлення порушених чи відсутніх функцій, навчить способам досягнення самостійності в побуті, самообслуговуванні, пересуванні, а також підтримки фізичного самопочуття і здоров'я. В цьому йому допоможуть такі тренажери, як фітбол, степ платформа, орбітрек, багатофункціональний еспандер, силовий тренажер, профілактор Євмінова, велотренажер, бігова доріжка та дрібний спортінвентар – скакалки, гантелі, обручі, гімнастичні палки, м’ячі. За рік 86 осіб отримали 1602 заходи з занять фізичної реабілітації.

У відділенні проводилася робота з допомоги в організації денної зайнятості та дозвілля: організовувалися виставки художніх виробів підопічних до свят, проводилися майстер класи з рукоділля, майстер класи з живопису, працювали клуби за інтересами. У мистецькій студії «Живопис» отримувачі навчалися експрес-методу з живопису – 18 осіб. Мистецька студія «Чугуївська кераміка» навчала підопічних основам гончарного мистецтва – 5 осіб. Робота з глиною, з солоним тістом розвиває моторику рук, що дає ефект не тільки оздоровлення, а і активізації творчої діяльності Інструктор з трудової адаптації по рукоділлю надавав заходи з нагляду і допомоги під час заняття рукоділлям, перебирання дрібних речей і створення з них виробів – 23 особи. Створення виробів своїми руками не тільки допомагає самореалізації, але є прекрасною терапією. У процесі створення будь - якого виробу, у людини піднімається настрій, настає гармонія у душі і думках. До того ж, рукоділля неможливе без натхнення, тому що якщо у людини все йде вдало і результат роботи радує, в організмі виробляються гормони щастя – ендорфіни, що дуже корисно для здоров'я. Рукоділля, живопис, гончарство багатьох відволікає від насущних проблем і допомагає знайти шляхи їх вирішення.

Протягом року для отримувачів послуг організовуються екскурсії до м.Харкова, по м.Чугуєву. Також підопічні відвідують виставки, музеї, театри, прослуховують лекції – 11 заходів.

          Відділення надало 25 громадянам 555 заходів за мультидисциплінарним підходом.

  Пункт обліку бездомних осіб при територіальному центрі працює з 2012 року. За рік пункт надав 1579 послуг та 2631 захід 26 особам. Бездомні особи отримували соціальні послуги у відповідності до вимог Державного стандарту соціальної послуги представництва інтересів та поданих заяв. Послуга представництва інтересів складається з таких заходів: допомога в оформленні групи інвалідності, пенсій, сприяння у оформленні соц. допомоги (пільг тощо), представлення інтересів в органах виконавчої влади та ін., сприяння в отриманні медичного обстеження/ розміщення в закладах охорони здоров’я та лікування, допомога у влаштуванні до закладів, що надають притулок, закладів соціального обслуговування або соціального захисту, сприяння в отриманні адресної натуральної та грошової допомоги та інше.

           В територіальному центрі вже не перший рік функціонує пункт обігріву для бездомних осіб. В осінньо-зимовий період послугами пункту обігріву та гарячого харчування користуються не тільки бездомні особи (3-5 осіб щоденно), а й просто мешканці міста. Працює бригада соціального патрулювання (здійснено 54 патрулювання).

 

Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо діяльності територіального центру, яка  висвітлюється на офіційному сайті міськвиконкому (56 публікації), на сайті «Чугуїв соціальний» (34 публікації), та в інформаційному бюлетені Чугуївської радіокомпанії «Чугуївські новини» (4 публікацій), в соціальній мережі Facebook, на сторінці територіального центру (51 публікація).

Стан матеріально-технічної бази територіального центру задовільний. У 2020 році проведено наступне: виконано ремонт кабінету Вонангд, придбано будівельні матеріали на ремонт підсобного приміщення, закуплено і встановлено 4 кондиціонери, перезаряджено 20 вогнегасників; проведено ремонт автотранспорту; частково замінена комп’ютерна техніка. Однак, існує нагальна потреба у проведенні ремонтних робіт приміщень, покрівлі, заміні системи опалювання у будівлі територіального центру по вул. Старонікольська, 20.

В умовах реформи децентралізації Чугуївська міська рада об’єднала навколо себе п’ять рад – Великобабчанську, Зароженську, Кам’яноярузьку сільські та Кочетоцьку селищну. Фахівці відділення соціальної допомоги вдома  в листопаді – грудні обстежили матеріально-побутові умови проживання 72 отримувачів послуг у селах Кам’яна яруга, Велика Бабка, Тетлега, Зарожне, Піщане та смт. Кочеток для організації та надання соціальної послуги  догляду вдома. Отримувачі соціальних послуг та соціальні робітники, які надають їм послуги, переводяться до територіального центру з 01.01.2021 року.

  Внаслідок введення карантинних заходів працює цілодобова пряма лінія щодо надання соціальних послуг, розроблені заходи щодо надання термінової соціальної послуги догляду вдома. Відпрацьована робота щодо забезпечення своєчасного надання соціальних послуг мультидисциплінарною командою. В період введення карантину заведено журнал звернень для мешканців громади міста Чугуєва про різнобічну допомогу: надання інформації, доставка продуктів харчування та медикаментів, оформлення документів для надання соціальних послуг  та інше. В період  карантину березень-травень 2020 року зареєстровано 110 звернень від мешканців міста: за консультацією – 2 особи, за соціальною допомогою – 18 осіб (з них 18 взято на обслуговування), за адресною допомогою продуктами харчування – 91 особа (отримали допомогу 84 особи). За зверненнями громадян про соціальну допомогу, соціальні працівники та фахівці здійснюють обстеження їх соціально-побутових умов проживання. У співпраці з Управлінням соціального захисту населення, Центром надання адміністративних послуг, Чугуївським міським центром первинної медико-санітарної допомоги проводять оформлення пакету документів, необхідних для надання соціальних послуг. Продовжується реєстрація звернень щодо потреби мешканців у наданні соціальної допомоги та допомоги продуктовими наборами. У разі проведення інших благодійних акцій потреба мешканців у продуктових наборах буде врахована.

          Проект територіального центру «Вільні рухи» (на суму 60 тис. грн.) здобув перемогу у конкурсі проектів громадського бюджету міста Чугуєва в листопаді 2020 року. Проект направлений на створення гідних умов життя мешканців Чугуївської міської громади з порушенням опорно-рухового апарату, важкохворих, прикутих до ліжка. Завдяки проекту вони зможуть отримати технічні засоби реабілітації в пункті прокату територіального центру безкоштовно на необхідний термін.  Ще один проект «Вік потребує змін» (на суму 14760 грн.) переміг у конкурсі проектів Британської ради та ГО «Міцна громада» в листопаді 2020 року. Мета цього проекту створення сприятливих умов для зміцнення здоров’я  і розвитку фізичної активності людей похилого віку та людей з інвалідністю шляхом придбання спортивного інвентарю для проведення реабілітаційних занять з лікувальної фізкультури у відділенні денного перебування територіального центру.           Реалізація проектів відбудеться в 2021 році.

Чугуївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – ЦСССДМ) – забезпечує надання соціальних послуг (інформування, консультування, посередництво, представництво інтересів тощо) та комплексних соціальних послуг (соціальний супровід, кризове втручання, соціальна адаптація, соціальна інтеграція та реінтеграція тощо).

Протягом 2020 року забезпечено своєчасне виявлення сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, їх облік, соціальне обслуговування та соціальний супровід. З метою координації роботи з сім’ями та особами, які опинились у складних життєвих обставинах діяв Дорадчий орган, ведеться облік таких сімей/осіб та формується зведений облік, в якому протягом звітного періоду перебувало 78 сім’ї, в них виховується 168 дітей та 5 осіб, з причин низького рівня виховного потенціалу батьків, ухиляння від виконання батьківських обов’язків, інвалідності одного із членів сім’ї, з проблем домашнього насильства, залежності, працевлаштування, наявність соціально-економічних проблем та інше. Протягом 2020 року виявлено 50 сімей/92 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах, з них взято під соціальний супровід 36 сімей/72 дитини. Протягом звітного періоду під соціальним супроводом перебувало 60 сімей в яких виховується 125 дітей. Також, соціальним супроводом охоплені сім’ї, діти яких перебували у Чугуївському міському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей. В ході соціального супроводу цим сім’ям надано 2425 соціальних послуг. Спеціалістами ЦСССДМ разом з іншими суб’єктами соціальної роботи вирішувались питання надання комплексної допомоги у подоланні життєвих проблем: проводилась соціально-педагогічна робота щодо належного виконання батьківських обов’язків, спрямованих на всебічний розвиток дитини, формування навичок догляду за дитиною, відродження материнських почуттів, збереження здоров’я матері та дитини, облаштування оселі та приведення помешкання до належного санітарно-гігієнічного стану, безпечного для перебування в ньому дитини, надавалась допомога в оформленні необхідних документів, проводилась профілактична робота щодо усунення та попередження проявів негативної поведінки у батьків, пияцтва, наркоманії, профілактики домашнього насилля, сприяння у медичному обстеженні та оформленні інвалідності, вирішення конфліктних ситуацій в сім’ї, короткотривалого догляду за дитиною та інше. За результатами спільної роботи протягом 2020 року знято з соціального супроводу з позитивним результатом 39 сімей, в яких виховується 83 дитини, з негативним результатом 3 сім’ї, в яких виховується 6 дітей.

Протягом звітного періоду до ЦСССДМ надійшли повідомлення  щодо скоєння домашнього насильства в 36 сім’ях; всі сім’ї  охоплені соціальною роботою. В цих сім’ях здійснено заходи з попередження повторного скоєння насильства шляхом проведення просвітницької, роз’яснювальної роботи, надання необхідної психологічної, соціально-педагогічної, юридичної допомоги членам сім’ї, які постраждали від домашнього насильства та  профілактична робота з особами, які вчинили насильство. 

З метою профілактики дитячої бездоглядності, зменшення ризиків виникнення нещасних випадків щодо дітей, формування відповідального батьківства та надання соціальної підтримки одиноким батькам, батькам, які виховують дітей з інвалідністю, та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, ЦСССДМ надавалась послуга з короткотривалого догляду за дитиною, якою протягом звітного періоду користувалось  25 сімей.

Для здійснення контролю за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини і створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей, виявлення сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах спеціалістами ЦСССДМ протягом звітного періоду відвідано 103 сім’ї, яким призначена допомога при народжені дитини. В ході відвідування, з цими сім’ями проведена соціально-педагогічна робота та надана інформаційна підтримка.

В умовах карантину Чугуївським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 239 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітних сімей, сімей в яких виховуються діти, що повернулись із закладів інституційного догляду, сімей в яких виховуються діти з інвалідністю отримали гуманітарну допомогу продуктами харчування гігієнічними засобами та іграшками.

Спеціалістами ЦСССДМ спільно з іншими службами проведена робота щодо соціальної підтримки учасників АТО/ООС та членів їх сімей, складено Оцінки потреб цих сімей, надана психологічна підтримка демобілізованим учасникам АТО/ООС, інформаційна допомога, сприяння у вирішенні питань життєдіяльності. ЦСССДМ ведеться активна співпраця з іншими установами м. Чугуєва для досягнення максимально ефективного результату щодо соціального захисту цієї категорії мешканців міста. Соціальною роботою охоплено 25 сімей учасників АТО/ООС.

За сприянням фахівців із соціальної роботи ЦСССДМ 15 внутрішньо переміщених сімей, в яких виховується 16 дітей отримали допомогу у вирішенні нагальних питань життєдіяльності.

З метою формування відповідального батьківства протягом звітного періоду проведено 2 групових заняття з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах за темами: «Формування відповідального батьківства», «Профілактика проявів негативних явищ в сім’ї».

Однією з форм роботи Чугуївського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з профілактики раннього соціального сирітства та сприяння зміцненню інституту сім’ї шляхом формування засад відповідального, усвідомленого батьківства - є робота спеціалізованого формування ЦСССДМ - Консультативного пункту при акушерсько-гінекологічних кабінетах лікувально-діагностичного відділення №1 Чугуївської ЦРЛ. Серед основних функцій Консультативного пункту є співпраця з медичним персоналом для здійснення соціальної роботи з вагітними жінками. Спеціалісти Чугуївського міського ЦСССДМ проводять роботу з забезпечення психологічної та соціальної підтримки вагітних жінок, допомагають вирішити соціально-економічні проблеми, надають поради щодо оформлення документів, необхідних для розв’язання проблем особи,  виявляють сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують допомоги. Протягом звітного періоду роботою Консультативного пункту охоплено 45 вагітних жінок, яким надано 63 соціальні послуги.

Соціальною роботою ЦСССДМ протягом звітного періоду охоплено 8 прийомних сімей та 1 Дитячий будинок сімейного типу, у яких виховуються 25 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. Спільно з прийомними батьками складені та систематично корегуються плани соціального супроводження для вирішення нагальних питань життєдіяльності, створення належних умов для розвитку і виховання дітей. В ході соціального супроводження протягом звітного періоду цим сім’ям надавалась допомога у вирішенні питань навчання прийомних дітей, здобуття ними освіти, просвітницька робота щодо всебічного і гармонійного розвитку дитини, участь у формуванні життєвих навичок дитини, планування життя, підготовка до самостійного життя, адаптації дитини до нової сім’ї, допомога у розв’язанні конфліктних ситуацій сімейного виховання, попередження негативних явищ. В ході здійснення соціального супроводження протягом звітного періоду прийомним сім`ям та ДБСТ було надано 415 соціальних послуг. З метою підвищення виховного потенціалу прийомних батьків та матері-виховательки протягом звітного періоду ЦСССДМ проведено 1 заняття у Школі прийомних батьків за темою: «Профілактика девіантної поведінки у дітей та молоді». У ІІІ кварталі 2020 року 9 прийомних батьків та 1 мати-вихователька ДБСТ пройшли курс підвищення кваліфікації.

Протягом звітного періоду соціальною роботою загалом охоплено 51 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування та особи з їх числа. Соціальна робота, яка проводиться з даною категорією молоді, є різнобічною і здійснюється Чугуївським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у комплексі – перш за все – це заходи, які спрямовані на підготовку молоді до самостійного життя, вирішення нагальних питань соціально-побутового характеру, профілактика негативних явищ та правопорушень, проведення роботи щодо мотивації на здобуття певної освіти, здійснення заходів щодо соціально-економічної підтримки та інше. Для забезпечення соціального захисту осіб з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, що навчаються у вищих учбових закладах, створення умов для їх соціальної та психологічної адаптації, діє Консультаційний пункт до роботи в якому залучається спеціалісти різних служб міста. Протягом звітного періоду, 8 осіб даної категорії, які є студентами, щомісяця отримували міську стипендію у розмірі 500 грн.; на ці цілі з міського бюджету витрачено 43 тис. грн.

З метою соціальної підтримки дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі ЦСССДМ разом з Чугуївським МРВ філії Державної установи «Центр пробації» проведені спільні індивідуальні та групові профілактичні заходи, якими у звітному періоду охоплено 23 особи.

Також, соціальною роботою протягом звітного періоду охоплено 9 осіб, які звільнились з місць позбавлення волі, з них 2 особи перебували під соціальним супроводом, цим особам надано 138 соціальних послуг; вирішені питання працевлаштування, реєстрації місця проживання, надана матеріальна та гуманітарна допомога, психологічна підтримка, допомога в оформленні відповідних документів, тощо.

З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі протягом звітного періоду спеціалістами ЦСССДМ спільно з іншими службами здійснено 17 рейдів по попередженню підліткової злочинності, дитячої бездоглядності та безпритульності, незаконного продажу дітям алкогольних та тютюнових виробів, в ході яких з молоддю проводиться індивідуальна та групова профілактична робота.

Працювала Діалогова кімната, в якій проводиться, як групова робота з різними категоріями населення міста, так і індивідуальна робота зі споживачами соціальних послуг - сім'ями та особами, які перебувають у складних життєвих обставинах, внутрішньо переміщеними особами, учасниками АТО/ООС, особами, яких засуджено до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, особами, які звільнились з місць позбавлення волі, прийомними дітьми з метою надання соціальних послуг з профілактики, адаптації, медіації, консультування.

З метою забезпечення інформування населення про послуги та заходи, ЦСССДМ систематично актуалізується інформація на інформаційних стендах ЦСССДМ, висвітлюється на сайтах Чугуївської міської ради та «Чугуїв соціальний».

З метою створення належних житлово-побутових та психолого-педагогічних умов для забезпечення нормальної життєдіяльності, надання можливості для навчання і змістовного дозвілля, соціально-правового захисту дітей, які опинились в складних життєвих обставинах в місті функціонує Чугуївський міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей (далі - Центр).

Реабілітація дітей в закладі передусім відбувається шляхом психолого-медико-педагогічного супроводу, щоденної уваги та піклуванням з боку дорослих. Робота педагогічного колективу базується на принципах індивідуального підходу до кожної дитини, з урахуванням її можливостей та потреб. На орієнтовний період перебування дитини в закладі створюється проектування – планування реабілітаційної роботи. Протягом 2020 року у Центрі перебувало 25 дітей, причини влаштування яких є складні життєві обставини (в т. ч. самозвернення – 3 дитини, з них 2 дитини постраждали від домашнього насилля). Вибули в родину – 15 дітей. Надано 1840 соціальних послуг, в рамках яких з вихованцями  проведені заходи: поглиблений медичний огляд – 19, надані медичні послуги – 50, психодіагностика – 19, психологічне консультування – 240, психолого-педагогічна корекція – 460, педагогічні послуги – 460, консультування батьків або осіб, що їх замінюють – 20, соціально-побутові послуги – 460. Щомісячно представляли інтереси вихованців на засіданнях Комісії з питань захисту прав дітей та Дорадчого органу, з метою вирішення подальшої долі дітей.

Основним принципом діяльності Центру, що відповідає інтересам дитини, є реалізація  принципу сімейно орієнтованого підходу, спрямованого на соціалізацію вихованців, забезпечення їх потреб, зміцнення інституту сім’ї.

У 2017 році на базі Центру був організований «Клуб відповідального батьківства» спільно з ГО «Берегиня» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту ХІСД «Посилення ролі місцевих громад у прийнятті рішень щодо надання соціальних послуг». Протягом звітного періоду була продовжена реалізація досвіду Клубу у вигляді програми «Відповідальне батьківство», з метою підвищення здатності батьків до розвитку, розв’язання проблем і подолання труднощів.

З батьками проводяться консультації, бесіди, анкетування, для них готується роздатковий матеріал на теми: «Корисне дозвілля разом з дітьми», «Виховання без покарання», «Майбутнє Вашої дитини», який містить інформацію щодо розвитку дитини, організацію  вільного часу, створення сімейних традицій тощо.

У Центрі проводились розважальні та виховні заходи для дітей спільно з батьками (свята, майстер-класи). Відмічається ефективність цього підходу, а саме: спільна діяльність дає ґрунт для створення гармонійних взаємовідносин у родинах, спостерігаються позитивні зміни у спілкуванні між дорослими та дітьми, налагодження контакту та подолання конфліктних ситуацій.

Випадки, коли батьки продовжують недбало ставитися до своїх батьківських обов`язків також мають місце. Для вирішення цієї проблеми проводиться спільна робота зі службою у справах дітей та Центром соціальних служб у справах сім`ї, дітей та молоді. Протягом звітного періоду 7 дітей отримали статус дитини, позбавленої батьківського піклування, влаштована під опіку. Всі діти влаштовані до сімейних форм виховання (5 дітей до ДБСТ, 2 дитини під опіку).

Вихованці Центру шкільного віку отримують освіту в Чугуївській ЗОШ І-ІІІ ст. № 7, а саме: 7 учнів отримали початкову загальну освіту, 1 учень - базову загальну середню освіту. З дошкільнятами проводиться підготовка за програмою «Дитина». Під час карантину було організовано дистанційне навчання: перегляд уроків «Школа-онлайн», виконання завдань учнями, підтримка зв`язку з вчителями за допомогою мережі інтернет. За результатами впроваджених заходів усі вихованці Центру переведені до наступних класів.

Для вихованців Центру проводяться різноманітні виховні заходи з метою всебічного розвитку дітей: державні свята, День Конституції, День Незалежності, День Соборності, День українського козацтва, діти брали участь у флешмобі до Дня пам`яті, у майстер-класі до Дня вишиванки, навчалися малювати на полотні в рамках  проєкту «Творчий ІмПульс», святкуються дні народження вихованців. Також організовуються екскурсійні виходи та різноманітні зустрічі з метою соціальної адаптації дітей та профорієнтації.

У Центрі працюють 5 педпрацівників: 4 вихователя і 1 практичний психолог. Протягом грудня 2019 року і січня 2020 року педагогічні працівники пройшли підвищення кваліфікації в Центрі післядипломної освіти Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, за відповідним освітнім напрямом «Соціальна педагогіка» і «Практична психологія», у форматі спеціального курсу. У березні 2020 року педпрацівники пройшли атестацію атестаційної комісії ІІ рівня при Управлінні освіти Чугуївської міської ради, де підтвердили кваліфікаційну категорію.

Адміністрацією Центру заплановано впровадити у роботу з батьками тренінговий курс «Батьківство в радість», мета якого підвищити рівень компетентності батьків у догляді, вихованні та розвитку дітей, сприяти формуванню та розвитку усвідомленого батьківства.

Фінансування закладу у 2020 році здійснювалося за рахунок коштів міського бюджету. За кошти місцевого бюджету вихованців Центру забезпечено новорічними подарунками, канцелярськими товарами та портфелями до початку навчального року.

 У 2020 році Центру надавалася благодійна допомога у розмірі 99000 грн  – обладнання для сенсорної кімнати від проєкту «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні» програми ініціативи інфраструктурної програми для України Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Важливе місце  в сфері соціального захисту населення міста займає Комунальна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Шанс» (далі - КУ «ЦКРДІ «ШАНС), яка  має необхідне сучасне обладнання необхідне для фізичної, психологічної та соціальної реабілітації дітей з інвалідністю та дітей з групи ризику щодо отримання інвалідності. Запровадження комплексної реабілітації спрямовано на досягнення самостійності в життєвих навичках, включаючи самообслуговування та соціальну адаптацію їх з метою наступної інтеграції в суспільство.

Протягом 2020 року реабілітаційною комісією КУ «ЦКРДІ «ШАНС» було проведено 99 первинних обстежень дітей з порушеннями розвитку та 52 засідання, за підсумками яких 85 дітей зараховано на програму реабілітації та 105 дітей отримали виписку у зв’язку із закінченням строку індивідуального плану реабілітації. 

У 2020 року КУ «ЦКРДІ «ШАНС надані послуги 131 дитині з порушеннями розвитку (40 дітей групи ризику та 91 дитина з інвалідністю, в т.ч. 11 паліативних дітей; 46 дітей продовжували курс реабілітації). З цих дітей:  93 дитини, які мешкають в м. Чугуєві, 38 дітей мешкають в інших населених пунктах.  

Забезпечується перевезення дітей з порушеннями розвитку до центру та у зворотному напрямку  безкоштовно соціальним таксі.

Протягом року діти, які перебували у програмі КУ «ЦКРДІ «ШАНС, згідно індивідуальних планів реабілітації отримували такі послуги: консультації лікаря-педіатра (в т. ч. діагностика загального розвитку дитини, консультації та рекомендації щодо лікування та профілактики захворювань, медичний супровід дітей, які проходять курс реабілітації в Центрі); психологічна діагностика та корекція (в т. ч. оцінка рівня розвитку дитини, дослідження пізнавальних функцій та соціальних навичок; поведінкова терапія, налагоджування дитячо-батьківських стосунків; вирішення проблем, пов᾽язаних з проявом агресії; нейрокорекція, сенсорна інтеграція); корекція мовних порушень (в т. ч. логопедична корекція, розвиток фонематичного слуху та мовлення, альтернативна комунікація, розвиток рухових і когнітивних навичок за допомогою корекційно-розвиваючого комплексу «Тімоко»); фізична реабілітація ( в.ч. раннє виявлення та оцінка порушень рухового розвитку, розробка індивідуальної програми відновлення, корекції та підтримки рухових функцій, метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою «Гравістат», механотерапія (в тому числі мотомедтерапія), підвісна терапія на тренажері «Павук»). Групові заняття (тимчасово не проводились у зв̓язку з карантинними обмеженнями.

Батьки, діти яких перебувають на програмі реабілітації, постійно отримують інформацію та консультації фахівців Центру стосовно розвитку їх дітей.

Спеціалісти відділення раннього втручання продовжують проходити навчання на базі БФ «Інститут раннього втручання» (м. Харків) в рамках  реалізації пілотного проекту «Створення системи надання послуг раннього втручання».

21 лютого з метою обміну досвідом роботи Центр відвідали викладачі кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології Харківського педагогічного університету імені Г.Сковороди: Коваленко В.Г. - завідувач кафедри, кандидат психологічних наук, доцент, Гордієнко І.В. - доцент, кандидат медичних наук, Голуб Н.М. - доцент.

4 лютого Центром був організований та проведений семінар для батьків дітей з особливими потребами, інклюзивно-ресурсних центрів, Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, а також асистентів вчителів і вихователів, які працюють в дитячих садках та школах нашого міста з дітьми із затримкою психічного та мовного розвитку. Семінар проводила викладач кафедри корекційної освіти та соціальної психології Харківської гуманітарно-педагогічної академії, керівник благодійного фонду допомоги дітям з аутизмом і розладами мови «Квіти Життя» Наталія Івашура.

Фахівці Центру постійно підвищують свій рівень кваліфікації, беручи участь у вебінарах, семінарах, тренінгах за фахом.

У травні та червні місяці фахівці з фізичної реабілітації пройшли тренінги на базі Українського науково-дослідного інституту протезування у м.Харкові.

У червні місяці психологи та педагоги пройшли тренінг «Нейрогімнастика: курс для психологів та педагогів» від Інституту раціонально-інтуїтивної психотерапії «Я» (м.Харків).  

У березні 2020 року вчитель-реабілітолог та вчитель-логопед Центру були проатестовані атестаційною комісією ІІ рівня та отримали кваліфікаційну категорію «Спеціаліст ІІ категорії»

Фахівці Центру постійно підвищують свій рівень кваліфікації, беручи участь у вебінарах, семінарах, тренінгах за фахом. 

Під час карантину фахівці Центру щоденно дистанційно проводили онлайн заняття з дітьми з інвалідністю та дітьми групи ризику (згідно затвердженого розкладу занять), а також консультації та вебінари для батьків дітей, які знаходяться на програмі реабілітації.

  З метою поповнення матеріально-технічної бази Центру з Фонду розвитку міста було виділено  35,0 тис. грн. на придбання сучасного реабілітаційного обладнання.

Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради  у сфері надання населенню соціальних послуг (соціального обслуговування)  проводить  організаційну роботу щодо надання соціальних послуг відповідно до потреби; інформування населення міста про надавачів соціальних послуг; розгляд заяв осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, щодо отримання соціальних послуг і прийняття рішення щодо їх надання; проведення моніторингу надання соціальних послуг і контролю комунальних надавачів соціальних послуг; вживає заходи з покращення якості надання соціальних послуг; забезпечує облік осіб, які звертаються в управління з питань їх направлення в установи та заклади, що надають соціальні послуги, сприяє в  оформленні документів цим особам, тощо. Начальником управління постійно проводяться спільні наради спеціалістів управління, територіального центру, ЦСССДМ та КУ «ЦКРДІ «ШАНС»  обговорюються окремі питання надання невідкладної соціальної допомоги окремим категоріям вразливих верств населення, питання контролю та якості надання соціальних послуг.

В умовах карантину посилено роботу міських закладів соціального захисту. Розпорядженням міського голови від 27.03.2020 №118 «Про організацію в м. Чугуєві заходів посилення соціальної підтримки окремих категорій громадян в умовах поширення коронавірусу COVID-19» передбачено заходи для оперативного реагування на потреби у наданні допомоги сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах та в яких виховуються діти з інвалідністю, громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, які потребують сторонньої допомоги у придбанні продуктів харчування, медикаментів та предметів першої необхідності, оплаті житлово-комунальних послуг.

Протягом 2020 року 88 особам за рахунок місцевого бюджету виплачена компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги згідно з постановами Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558 «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги»  та від 23.09.2020 № 859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» на загальну суму 253,66 тис. грн.  Крім того 188 мешканців громади отримували виплати на догляд за особами з інвалідністю за рахунок державного бюджету, в т.ч.: 34 особам виплачена допомога по догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу на загальну суму 763,74 тис. грн та 28 особам виплачена допомога  по догляду  за особою з інвалідністю І групи або престарілим, який досяг 80-річного віку (згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 832 «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян») на загальну суму 7,9 тис. грн., 54 особам була виплачена компенсацію за послуги муніципальної няні на загальну суму 380,94 тис. грн. (зі зміною чинного законодавства станом на 01.01.2021 зазначену послугу).

 132 особам, які досягнули 80-ти років, була виплачена допомога по догляду за одинокими особами, які досягнули 80-ти років (одинокою вважається особа, яка не має працездатних родичів, зобов’язаних за законом її утримувати) за рахунок коштів державного бюджету.

УСЗН Чугуївської міської ради