The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Призначення житлових субсидій “по-новому” – після посилення вимог до одержувачів

Призначення житлових субсидій “по-новому” – після посилення вимог до одержувачів

      З 1 травня 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі – на наступний піврічний період) здійснюватиметься лише після подання нової заяви про призначення житлової субсидії (пКМУ № 420 від 14.04.2021). Крім заяви потрібно подати декларацію про доходи та витрати, договір найму (оренди) житла (за наявності), копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати ЖКП (за наявності).

Звертаємо увагу, що зазначені документи щодо призначення житлової субсидії будуть прийматися від громадян протягом п’яти місяців, починаючи з  другої половини травня по 30 вересня  включно.

Житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням у травні — вересні 2021 р., призначається починаючи з травня 2021 року.

З заявою щодо призначення житлових субсидій можливо звернутися  до Приймальні управління соціального захисту населення, до адміністраторів відділу-центру надання адміністративних послуг Чугуївської міської ради (якщо мешкаєте у селі/селищі) та через сайт Міністерства соціальної політики за посиланням  https://subsidii.mlsp.gov.ua.

 

Що змінилося у правилах призначення житлових субсидій.

Тепер житлова субсидія не призначатиметься у таких випадках:

  1. Якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії купив земельну ділянку, квартиру (будинок), інше нерухоме майно, транспортний засіб (механізм), цінні папери та інші фінансові інструменти, віртуальні активи, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, яка на дату операції перевищувала 50 тис. грн.

При цьому також враховується набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування), внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації, благодійна діяльність (виключно у вигляді сплати коштів) тощо.

 

  1. Якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства на дату призначення житлової субсидії має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, коли призначається житлова субсидія. Оскільки прожитковий мінімум для працездатних з 1 січня 2021-го встановлено на рівні 2270 гривень, то йдеться про (2270 × 25) 56 750 гривень.
  2. Якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом року перед зверненням за субсидією чи її “автоматичним” призначенням здійснив операції з купівлі іноземної валюти (готівкової чи безготівкової), а також банківських металів на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.
  3. Якщо будь-хто із осіб, які досягли 18-річного віку (доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного. Й таким чином. за інформацією ДПС та Пенсійного фонду, не мав жодних доходів, що враховуються при призначенні субсидій. Або ж мав середньомісячний сукупний дохід, що не перевищував розміру мінімальної заробітної плати. Також субсидію не призначать, якщо за таку особу не сплачено бодай мінімальну суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
  4. Якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства володіє двома транспортними засобами, з року випуску яких не минуло 15 років, або має у власності транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше 5 (п’яти) років (крім мопеда і причепа). Виключення – транспортні засоби, одержані безоплатно або на пільгових умовах.

Наявність (відсутність) у власності зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації.

  1. Якщо родина не повернула надмірно перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди.
  2. Якщо є заборгованість з оплати комунальних послуг та сплати аліментів у понад 3 місяці.
  3. Якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок).

     Ще одне обмеження пов’язане з перебуванням претендентів на субсидію за кордоном сукупно понад 60 днів. При цьому до 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що підтверджується відповідними документами.

Крім цього, задля уніфікації умов призначення житлових субсидій, враховуючи адміністративно-територіальну реформу, в новій урядовій постанові відсутня норма щодо ухвалення рішень про призначення житлових субсидій комісіями органів місцевого самоврядування.

Тобто, з 01 травня 2021 року діяльність комісії з розгляду окремих питань щодо визначення права на призначення житлових субсидій, державної соціальної допомоги та пільг, припинена.

 

    Надалі  житлова субсидія призначатиметься на загальних підставах (на понаднормову площу житла, з урахуванням осіб, що проживають разом, за наявності розділених особових рахунків тощо).

Житлова субсидія з 1 травня 2021 року надається громадянам у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в уповноваженому банку, чи виплачується йому готівкою через відділення поштового зв’язку.

 

УВАГА!

З метою наближення адміністративних послуг соціального характеру до мешканців громади з 1 березня 2021 року в управлінні впроваджений прийом документів для призначення всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій та пільг з формуванням електронних справ для надання адміністративних послуг соціального характеру з використанням програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада».

     Для формування електронної справи під час прийому документів від заявника будуть скануватися всі документи (оригінали), які громадяни надають для оформлення державної соціальної допомоги.  

       За всіма питаннями  можна звертатися до Приймальні управління:

 м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 20а або за телефонами:  (05746)2-26-31, 050 -185-13-39