The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Затверджено Порядок організації надання соціальних послуг

Затверджено Порядок організації надання соціальних послуг

24.07.2020

Кабінет Міністрів України постановою від 01.06.2020 № 587 затвердив Порядок організації надання соціальних послуг (далі - Порядок).

Порядок визначає механізм виявлення осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах або мають найвищий ризик потрапляння в такі обставини, та організації надання їм соціальних послуг відповідно до індивідуальних потреб.

Порядком передбачено, що забезпечення надання соціальних послуг особам/сім’ям відповідно до їх потреб на території адміністративно-територіальної одиниці покладається на Раду міністрів АР Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські держадміністрації.

Забезпечення надання базових соціальних послуг особам/сім’ям відповідно до їх потреб, вжиття заходів до надання інших соціальних послуг таким особам/сім’ям покладається на Київську та Севастопольську міські, районні, районні у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчі органи міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад ОТГ.

Порядком передбачено, що в разі відсутності надавачів необхідних соціальних послуг у територіальній громаді за місцем проживання особи, яка потребує надання соціальних послуг, чи в найближчій за місцем розташування територіальній громаді або якщо запропонована соціальна послуга задовольняє потреби особи лише частково, орган соціального захисту населення визначає потенційних надавачів таких соціальних послуг і здійснює заходи щодо їх залучення до надання соціальних послуг, у тому числі для забезпечення їх фінансування.

Зміст та обсяг соціальної послуги для кожного її отримувача визначається індивідуально залежно від його потреб і зазначається в індивідуальному плані надання соціальної послуги, що є невід’ємною частиною договору про надання соціальної послуги. Надання соціальних послуг одноразово, екстрено (кризово) здійснюється без укладення договору.

Оформлення документів для надання соціальних послуг проводиться відповідно до затверджених Мінсоцполітики форм обліку роботи з особами/сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах (п. 46 Порядку ).

Наразі такі форми затверджені наказом Мінсоцполітики від 13.07.2018 №1005  (Повідомлення/інформація про сім’ю/особу, яка перебуває у складних життєвих обставинах; Акт оцінки потреб сім’ї/особи; Звіт за результатами соціального супроводу сім’ї/особи; Соціальна картка сім’ї/особи; План соціального супроводу сім’ї/особи; Направлення сім’ї/особи до іншого суб’єкта для надання соціальних послуг).

Постанова № 587 набрала чинності 14.07.2020.