The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

До 1 грудня слід проінформувати Держпраці про медогляди працівників на 2021 рік

До 1 грудня слід проінформувати Держпраці про медогляди працівників на 2021 рік

Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради нагадує, що роботодавці мають піклуватися про здоров’я працівників. Більше того, вони зобов’язані забезпечити проведення медоглядів працівників певних категорій, і не лише організувати, а й профінансувати такі заходи.

Спочатку роботодавець має визначити, чи є підстави для проведення медоглядів тих чи інших категорій працівників. Для цього він проводить атестацію робочих місць за умовами праці, або поточний санітарний нагляд. Можна виділити декілька категорій працівників, яким роботодавець має забезпечити проходження медичного огляду.

Працівники, зайняті на важких роботах, роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці чи тих, де потрібен професійний відбір, а також  працівники віком до 21 року, повинні проходити попередні (під час прийняття на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медогляди. Процедуру організації та проведення медоглядів зазначених працівників прописано в наказі Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 №246 (далі – Порядок №246), а поширюється вона на юридичних і фізичних осіб незалежно від форми власності, у тому числі фізичних осіб, які використовують найману працю (роботодавців)» (п. 1.3 Порядку 246).

Перелік шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкові попередній (періодичні) медичний огляд працівників та Перелік робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників, наведено в додатках 4 і 5 до Порядку № 246. Перелік робіт, де є потреба у професійному доборі, затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України та Держнаглядохоронпраці від 23.09.1994 №263/121.

Кожному роботодавцю слід переглянути ці переліки та з'ясувати для себе, чи підпадає сфера його діяльності під Порядок №246.

Працівників віком до 18 років можна приймати на роботу лише після обов’язкового медогляду, а до 21-річного віку працівникам необхідно забезпечити щорічний медогляд незалежно від професії та виду виконуваних ними робіт.

Звертаємо увагу! Відповідно до Порядку №246  робота щодо визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичним оглядам у 2021 році триває до 01 грудня 2020 року.  Зауважимо, що окремих повідомлень про відміну інформування Держпраці в цьому році через карантин не було. Тому обов'язок залишається.

Медогляди осіб, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб встановлені Порядком №559. Порядок №246, за яким потрібно повідомляти Держпраці про працівників, не стосується Порядку №559. Це два окремих порядки проведення медоглядів.

Водії проходять медогляди відповідно до окремого Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України і Міністерства внутрішніх справ від 31.01.2013 №65/80. Медогляди цієї категорії працівників є заходами з охорони праці (п.7 Переліку заходів та засобів з охорони праці, затвердженого постановою Кабміну від 27.06.2003 №994).

 

Наголошуємо: організація медоглядів – це обов’язок роботодавця.

 

 

Управління соціального захисту населення

Чугуївської міської ради

Соціальні послуги

Більше статей

У м. Чугуєві турбота про дітей, забезпечення їх добробуту і безпеки – є одним з найбільш важливих завдань та пріоритетів у соціальній роботі, на...

Відповідно до Положення про Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою...

  Механізм забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації визначено Порядком забезпечення технічними та іншими засобами...

Роз'яснення

Більше статей

Не позволяйте себя унижать.  Результаты исследований показывают, что более 93 % женщин-жертв физического насилия длительное время позволяли обижать себя словами. То есть, сначала жертва...